sobota 26. září 2015

Posíláme pohledy

Klasickou poštou.Stala se nám totiž taková věc. Když jsme byli o prázdninách na pár dní v Domažlicích, zapomněli jsme si tam koupit pohled do Prázdninového deníku.
A tak jsem poprosila jednu místní dobrou duši, zda by nám od nich jeden pohled neposlali. My jsme pak na oplátku poslali jim jeden od nás.
Díky tomu moje děti vědí, nejen co je pohled, ale co je známka a poštovní schránka a jak funguje.
I když třeba vánoční přání jsme takhle klasicky posílali i dřív, ale to byli ještě oba hodně malí (resp. na houbách).

Cestou zpátky jsme potkali tuhle úžasnou domovní schránku. Hned se mi vybavila ta Pavla Čecha z knížky Listonoš vítr.6 komentářů:

 1. Jéé, to je krásné, také jsme obnovili zvyk posílání pohledů, máme blízkou duši až v Norsku, takže pohledy létají na sever a zpět! :-) Je to krásná tradice, na Vánoce posíláme taky. Listonoše vítr jsme četli zrovna v pátek, ta schránka je opravdu jako originál! ;-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Asi se nemusím ptát, jaký je Listonoš, jestli pěkný, že? :-D
   My jsme na Vánoce vždy posílali, i na Velikonoce. Ale pak jsme měli nějakou pauzu, protože se stávalo, že to některým nedošlo, tak nás to otrávilo. Na Vánoce posíláme přes Boží dar. Letos asi zase pošleme, kluky to moc bavilo a má to svoje kouzlo, i přes všechny peripetie s Českou poštou.
   Ty jo, do Norska, to musíte dostávat krásné pohledy! :-)

   Vymazat
 2. Moja sestra vela cestuje tak amalka dostava casto pohledy. Osobne mam rada ked v schranke objavim pohladnicu, a uz aj dcera sa raduje a sama si ich "cita". My jej na opatku zase posielame pohladnice z nasich kratkych vyletov.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, je to velmi milé. Možná proto, že už se to skoro nestává. Náš táta s manželkou taky vždy z dovolené posílají pohledy, v tomhle jsou tradiční. Asi taky začneme, ať někoho potěšíme :-)
   Tak spoustu krásných pohlednic přeji :-)

   Vymazat
 3. Nádhera! Mimochodem, výborný tričko! Odkud je? :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je od Koláčovej zo Slovenska - najdeš na FB jako Koláčová, případně myslím na sashe.sk nebo tam někde.

   Vymazat

Děkuji za váš komentář :-)