čtvrtek 16. července 2015

Wishbone Bike 3v1

Recenze dětského odrážedla.


Wishbone jsme kupovali už před několika lety asi jako jedni z prvních v ČR. Od té doby se od nás inspirovala další spousta rodičů a všichni - včetně jejich dětí samozřejmě - jsou s ním spokojeni.Nás zaujal ihned svým designem. Tehdy se u nás prodával jen v té základní přírodní verzi (která se mi ale dodnes stejně líbí nejvíc), možná tu byla k mání jedna limitka.
Dnes už je těch verzí několik, několik limitovaných edic a odrážedlo si můžete dozdobit i dle svého samolepkami - nebo když na to přijde, myslím, že by se dalo i natřít či pokreslit.Wishbone nám přišel v krásné přírodní krabici, součástky byly uloženy v látkovém sáčku. Na vnitřní straně krabice jsou obrázky, které si mohou děti vymalovat. Krabice tak neslouží jen jako obal na přepravu.Součástí balení je i jakýsi technický průkaz vozidla :-)Montáž je velmi snadná, v krabici byl samozřejmě přiložen návod, ale zvládnete to hravě i bez něj.

Kromě designu nás Wishbone zaujal i svou poměrně velkou variabilitou. Nejen, že lze použít jako odrážedlo, ale funguje zpočátku i jako tříkolka. Je tedy vhodný pro děti od cca 18 měsíců do zhruba 5 let. Má tedy mnohem širší záběr co se týká postupného vývoje dítěte. Pro děti, které si ještě nejsou v chůzi tak jisté, je tříkolka ideální, je stabilnější.Eliášek i Alánek se tedy na verzi se třemi koly naučili nejdřív jet dopředu, ale i dozadu, zatáčet a zastavit.
Alánkovi s tím zpočátku ochotně pomohl už zkušený Eliášek :-)
Sedátko je dobře tvarované a výškově nastavitelné. Není to sice tak "raz-dva" jako třeba u First Bike, ale taky to není ani žádná extra věda. Stačí snadno povolit dva šroubky, posunout sedátko a zase šroubky našroubovat.
Sedátko jde dokonce úplně odmontovat a jezdit bez něj. To je fajn pro ty úplně maličké děti.
Ani menší děti nemají problém nasednout a sesednout, a to ani na verzi se třemi koly - na nohy je místa dost.Dalším dobrým detailem je tyč řídítek, která se v konstrukci protáčí. Nejde to tak snadno, aby to děti ohrozilo při jízdě, ale zároveň si tím mohou uvolňovat zápěstí a celkově i tělo.


Řídítka se ale neprotáčí do stran, jdou otočit na obě strany max. do úhlu cca 30°.


Kola jsou gumová nafukovací, dostatečně velká a disky jsou celé vyplněné, takže se do nich při jízdě nic nepřimotá.Ač se to nezdá, tak je Wishbone opravdu lehký, i menší dítě ho hravě zvládne zvednout ze země nebo tlačit vedle sebe.

Nosnost testoval i Muž, jen na pár vteřin, ale nic neprasklo, takže ani u většího těžšího dítěte nemusíte mít strach :-)


Zvládne jakýkoli terén.


Závěrem ještě přidávám odkaz na naše Wishbone album a také odkaz na porovnání s First Bike a s technickými parametry.

2 komentáře:

  1. Je to paráda ! Ja sa teším, práve tomu nášmu fúzatému ,,malému,, objednávame kolobežku Kostku....tiež je užitočná a pekná a praktická :-)))

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Kostka je pěkná, taky jsme na ni koukali :-) Jen na naše děti je bohužel ještě velká. Dorostou :-)

      Vymazat

Děkuji za váš komentář :-)