pondělí 4. ledna 2016

Čtrnácté okýnko

Postavte adventní svícen z Dupla.K obědu si Eliášek vymyslel sejkory. O Vánocích je u nás oblíbená pohádka Krakonoš a lyžníci. Martínek s Jeníkem křičí na Trompetry:
Studničáci - chudáci
uměj chytit za práci
sednou vprostřed komory
cpou do huby sejkory!

Sejkory jsme nikdy předtím nedělali, našla jsem si na ně tento recept. Kamna bohužel nemáme, na nepřilnavé pánvi se nám to stejně přichytávalo, tak jsme je nakonec pekli v troubě. A dobré byly :-) S bílou kávou.Odpoledne jsme se pustili do vinného cukroví.
Kluci se vrhli na ten adventní svícen. Spojili to i s betlémem, takže čtyři kostky v rozích jsou čtyři svíčky, kužely jsou Marie s Josefem, vnitřek z Kidervajíčka je Ježíšek a pak tu máme i zvířátka :-)


Později si postavili i stromeček a dávali si pod něj dárky - autíčka, jak jinak :-) Nechali tam i jeden pro tatínka, až přijde z práce.Vinné cukroví:
250 g hladké mouky
250 g másla
5 lžic bílého vína
vanilkový cukr na obalování

Všechny přísady smíchejte, vypracujte těsto a nechte v lednici odpočinout. Troubu předehřejte na 180°C. Těsto vyválejte a vykrájejte malé tvary.
Pečte asi 10 minut. Ještě horké opatrně obalujte.2 komentáře:

  1. Vinné cukrovím dělávám taky hrozně ráda, je kouzelné i v tom, že když se zvolí správný tvar a tloušťka těsta, tak se nafukuje :-) Takže dělávám kapičky.

    OdpovědětVymazat

Děkuji za váš komentář :-)