pondělí 27. dubna 2015

Domácí müsli

Dnešní ráno mělo být nové a výjimečné.

Po více jak půl roce budu ráno vodit Eliáška do školky. Doteď ho vodil až na výjimky Muž, protože měl ráno čas, a já jsem Eliáška vyzvedávala odpoledne.

Od malička jsem nervák, rozhodně nejsem ranní ptáče a taky potřebuju určitý čas na přípravu a rozjezd. V kombinaci se dvěma dětmi je to pro mě prostě lehce stresová situace :-)Čili jsem si řekla, že si hned to první ráno zpříjemníme, a protože kluci mají rádi müsli, o víkendu jsem jim upekla jedno čerstvé.

Jsem prostě noční sova a tenhle čas je pro mě ideální
Recept - zdráhám se tomu říkat recept, tak možná spíš postup - je úplně jednoduchý.
Budete potřebovat:
ovesné vločky
ořechy, mandle
slunečnicová semínka
sušené banány
medNa pánvičce nasucho opražíte vločky. Tentokrát jsem použila ovesné, ale můžete samozřejmě jakékoli podle vaší chuti nebo zásob. Vločky jsou úplný základ a můžete klidně zůstat jen u nich a müsli si pak dotvořit až v misce přidáním ořechů, sušeného nebo čerstvého ovoce, semínek apod. Já jsem přidala do základu mandle a lískové ořechy, slunečnicová semínka a po opražení i sušené banánové lupínky. Do ještě teplé směsi vmíchejte několik lžic medu. Na množství, které vidíte, jsem použila lžíce dvě.
Pořádně promíchejte a směs vysypte na plech, nejlépe teflonový.
Dejte péct asi na 15 minut (a občas promíchejte) do trouby vyhřáté na 150°C. Barva napoví :-)
Hotovo!


Kluci mají rádi müsli s jogurtem nebo mlékem, používám mléka rostlinná. Teď jsme měli zrovna kupované (konkrétně toto je z těch lepších, jen rýže, ořechy, voda a trocha soli; kdo si rostlinná mléka kupujete, třeba Alpro, ve snaze jíst zdravěji, a nečtete složení, možná budete nepříjemně překvapeni), ale často si rostlinná mléka doma vyrábíme. O nich třeba jindy.

A protože já jsem na dietě, nesmím mouku, tedy ani vločky, žádná sladidla, tedy ani med, tak jsem si dala jen smoothie - banán, pomeranč, jahody.
Mimochodem, kupovat teď jahody je blbost. Ale znáte to - šli jsme kolem zeleniny a kluci se jich dožadovali. Vždycky jim vysvětluji, že jahody budou, až porostou na zahradě, jenže kluci nedali jinak. 
Na obale bylo napsáno, že jsou voňavé a sladké. Obal kecá! Nemají žádnou chuť a vůbec nevoní. Živě si představuji, jak je v tom Španělsku na těch plantážích hydroponických či jakých pěstují :-D
Ale tak bylo mi líto je vyhodit.


Ráno jsme zvládli skvěle, to asi tou snídaní, Eliáška jsme včas odvedli do školky a cestou zpět se začala zvedat ranní mlha a začalo se dělat krásně.Aspoň nějaké stromy nám podél trati nechali. Tyhle jsou opravdu jediné. Kvetou tak každé jaro. Naprostá nádhera!Hezký zbytek dne :-)

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za váš komentář :-)