úterý 26. července 2016

Prečítané leto - cestovatelský týden

Třetí týden - knížky o cestování.

O Prečítaném letu jsem se dozvěděla až se zpožděním, minulý týden, takže jsem zaspala týden s letní tematikou a rostlinkový týden. Ale my to jistě doženeme :-)
Třetí týden byl cestovatelský - na blogu Čítajme si spolu najdete tipy na knížky.

A tady jsou tipy od nás. Je nad slunce jasné, že kdybych v knihovně vyhmátla všechny knížky o cestování, bude jich minimálně jednou tolik. Ale držme se raději při zemi, přátelé, toto nejsou dostihy :-) Vybrala jsem tedy takový pelmel.


Alenka v říši divů
Manuela Adreani
nakladatelství Naše vojsko

První a největší knihou je Alenka v říši divů. Je skutečně veliká, jak je možná patrno i z úvodního obrázku. Příběh asi netřeba představovat - Alenka pronásleduje bílého králíka, spadne do jeho nory a vydá se na cestu fantazií. Tohle vydání je překrásně ilustrované.
Ze stejné série máme ještě Malého prince, ale o tom zase jindy :-)


Varvara
Marka Míková
Miro Pogran
nakladatelství Fantasos

Další naší velmi oblíbenou knížkou je knížka o Varvaře a jejím velrybím putování. Je to knížka dobrodružná, smutná i veselá, ale hlavně se zakládá na skutečnosti. Začíná ve chvíli, kdy je Varvara ještě v maminčině břiše, a končí, když se Varvara sama stane maminkou. Ale mezitím se stane ještě spousta věcí.
O mašinkách
Jiří Kahoun
Jiří Fixl
nakladatelství Albatros

Pan Kahoun, nás oblíbený autor. Jistě znáte jeho Včelí medvídky :-) Z trojice knížek O autech, O létajících strojích a O mašinkách jsem vybrala poslední jmenovanou, protože ji máme shodou okolností znovu rozečtenou.
Krátké úsměvné příběhy o železnici, hlavně pak tedy o vláčcích, nezaměnitelný styl pana Kahouna, to my moc rádi.

Bořivoj a blecha Fló
Ivan Binar
Andrea Tachezy
nakladatelství Albatros

Knížka o cestování jedné blechy a o jejím dobrodružství. Kluci ji dostali už dříve, ale zatím na ni nedošlo, čili se nám právě naskytla ideální příležitost. 

The Game of let´s go!
Hervé Tullet
Phaidon

Knížka bez textu (víceméně) a určitě nikoli o cestování jako takovém. Je ale o cestování vaší fantazie a vašeho hmatu. Můžou si ji "číst" i velmi malé děti, nebo naopak staří lidé, kteří už špatně vidí. A můžou si ji číst úplně všichni.
Šťastný skřítek
Max Bolliger
Petr Sís

První naše knížka s ilustracemi Petra Síse. Od té doby se datuje naše sísmánie a máme už krásnou sbírku. Tato knížka je o cestě - k nalezení toho, co je důležité.Stoupání na horu
E. T. Seton
Pavel Čech
nakladatelství Petrkov

Výběr cestovacích knížek uzavírám těmi, které jsem vám už představila, přesto je do tohoto týdne ráda zahrnu novu.
Více o této knížce najdete tady.Cesta domov
Egreše

Více o knížce najdete tady.Labyrinty světa
Václav Cílek
nakladatelství Albatros

Více o knížce najdete tady.Krajiny domova
Václav Cílek
Renáta Fučíková
nakladatelství Albatros

Více o knížce najdete tady.I když už je skoro půlka prázdnin fuč, určitě se s dětmi ještě do Prečítaného leta zapojte. Na čtení není nikdy pozdě :-)
A přihoďte i svoje tipy na knížky s cestovní tématikou.

2 komentáře:

Děkuji za váš komentář :-)