pondělí 30. května 2016

Upršený víkend

Stále je co objevovat.


V sobotu jsme si zajeli na místní sádky pro rybu. Šli jsme pro pstruha, odešli jsme s jeseterem :-)
Muž ho udělal s pečenými brambory a vinnou omáčkou.
Taky jsme vyzkoušeli našeho nového pomocníka do kuchyně - KMix Kenwood. Zvládl perfektní těsto na chleba, tvarohovou bábovku a v neděli k ní šlehačku. Za nás dobrý :-)
Odpoledne se přehnala zase dost divoká bouřka, po ní se večer začala zvedat pára nad řekou a z okolních lesů. Ale byla to nádherná podívaná.

V neděli bylo krásně po dešti. Riskli jsme to a vyrazili do lesa. Jeli jsme na Skalku, kam chodíme často, ale tentokrát jsme od parkoviště vyrazili na opačnou stranu, po hřebenovce směrem na Hvíždinec. Až k němu jsme ale nedošli, není to zase tak krátká cesta a neměli jsme tolik času.
Každopádně procházka to byla moc krásná, les je tam úžasný, po dešti voňavý, plný borůvčí (musíme vyrazit!).
Kluci zachraňovali chrobáky, sbírali klacky, klasicky nevynechali kaluže, Alánek si domů odnesl v kapse spoustu kamení. Že prý má doma málo.
Doma už na nás čekal zbytek ryby ze soboty, Muž k němu udělal kuskus se zeleninou a takovou sladkou omáčku, vážně dobré to bylo.
A po obědě ta bábovka se šlehačkou.
Odpoledne jsme byli částečně zalezlí doma, protože bylo vedro k padnutí. Až k večeru jsme šli ještě na zahradu.


Viděla jsem v tom srdíčko, kluci ponorku
Bábovka byla tentokrát dle Kitchenette.

Tak ještě jednou dobrou :-)

2 komentáře:

 1. Ty sádky vypadají zajímavě. A ty dobroty. Mňaaaam:) V lese člověk nabere nejvíc síly. My v něm o víkendu měli Dětský den. To byla úleva před tím vedrem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zjistila jsem, že na sádkách prodávají i domácí vajíčka, saláty... Rozjeli to :-) Jsou tam milí, fandím jim.
   V lese před vedrem a taky před civilizací. My jsme teď zase naopak párkrát vyjeli do Prahy na nějaké akce a já už na to prostě nemám. Nic mi to neříká. Jsem asi poslední dobou asociál, ale nemám ráda větší množství lidí, hluk, k tomu když je horko a praží sluníčko, to je konec. A celkově v Praze je ta míra hluku pro mě přílišná. Zlaté naše maloměsto.
   A v lese bývají tyhle akce nejhezčí, doufám, že jste si DD užili :-) Mrknu :-)

   Vymazat

Děkuji za váš komentář :-)